انتشار نخستین شماره روزنامه واشنگتن پست

انتشار نخستین شماره روزنامه واشنگتن پست

6 دسامبر 1877 میلادی

واشنگتن پست (به انگلیسی: The Washington Post) بزرگترین و درگردشترین روزنامه شهر واشنگتن دی. سی. است. این روزنامه که از قدیمی‌ترین روزنامه‌های این شهر به شمار می‌آید، در سال ۱۸۷۷ شروع به کار کرد و بیش از ۸۰ سال صاحب آن خانواده گراهام بود. این روزنامه دارای اعتبار ویژه‌ای در جهان رسانه‌ای است و رسوایی واترگیت در سال ۱۹۷۰ توسط این روزنامه برملا شد. .

در تاریخ ششم اوت ۲۰۱۳ جف بزوس، رئیس شرکت خدمات اینترنتی آمازون، به عنوان سرمایه‌گذار خصوصی دست به خرید روزنامه واشنگتن پست زد. در پی مشکلات مالیِ خانواده گراهام، مالکان پیشین روزنامه واشنگتن پست برای ادامه فعالیت این روزنامه، رئیس شرکت آمازون با پرداخت ۲۵۰ میلیون دلار این روزنامه را خریداری کرد. شرکت خدمات اینترنتی آمازون اعلام کرد که جف بزوس، موسس این شرکت، به عنوان "سرمایه‌گذار خصوصی" مبادرت به خرید روزنامه واشنگتن پست کرده است. این بدین معناست که مدیریت آمازون مداخله مستقیمی در خرید واشنگتن پست نداشته است.

بزوس هم همچنین اعلام کرده است که: «مدیران این روزنامه را تغییر نخواهد داد و دخالتِ عمده‌ای در تیم مدیریت خبری این روزنامه نمی‌کند چرا که به گفته خود او قطعاً آن‌ها با دنیای خبر بیشتر از وی آشنا هستند.»

شرکت واشنگتن پست که در بازار بورس آمریکا نیز حضور دارد، شامل "زیرمجموعه‌هایی" نیز می‌شود. یک فرستنده محلی تلویزیونی، یک شرکت خدمات تلویزیونی و موسسه آموزشی از جمله شرکت‌های وابسته به واشنگتن پست محسوب می‌شوند. قرار است که نام "شرکت واشنگتن پست" نیز تا پایان سال ۲۰۱۳ تغییر یابد.